FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


    Biografija Dr.Iggy

    Lollipop
    Lollipop
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 2804
    Datum upisa : 31.03.2008

    Biografija Dr.Iggy Empty Biografija Dr.Iggy

    Počalji od Lollipop Čet Apr 17, 2008 4:01 pm

    Dr. Iggy

    Doktor sa "ocima boje duge"


    Igor Todorovic, poznatiji kao Dr. Iggy, rodjen je 22. novembra 1970. godine u Beogradu. U horoskopu je Skorpija. Jedan je od zacetnika dens muzike na nasim prostorima. Do sada je objavio studijske albume “Oci boje duge” (1995), “Kao pre” (1996), “Kada reci nisu potrebne” (1997), “Zbog tebe” (2000) i poslednji “Sve” (2002). Osim ovih objavio je i The best off Dr.Iggy. Godine 1996, proslavio je svoj rodjendan koncertom u prepunom Centru “Sava”. Usledile su i velike turneje po zemlji i inostranstvu gde je Dr. Iggy veoma popularan. Privatno je veliki borac za istinu i pravdu. Povucen je i miran, ali i nervozan. Obo?ava sve sportove, narocito skijanje. Student je Vise trenerske skole, odsek fudbal. Njegov uzor u profesionalnom smislu je DJ Bobo, a u ?ivotnom, svi posteni i dobri ljudi. Isao je u osnovnu skolu “Josif Pancic” na Banovom Brdu u Beogradu, a potom u Srednju hemijsku skolu, takodje na Banovom Brdu. Prisecajuci se svog detinjstva, Dr. Iggy ka?e da je bio relativno mirano i dobro dete. Bio je solidan djak i u osnovnoj i u srednjoj skoli. Pre nego sto je javnost saznala za njega, radio je kao DJ po diskotekama. Napravio je svojih sedam demo snimaka i sa njima tezgario po Srbiji. A onda je jednog dana upoznao u teretani coveka koji je imao svoj muzicki studio i sa njim se dogovorio da u studiju snime pesme. Tada je do publike dosla hit pesma “Oci boje duge” sa kojom se Dr. Iggy proslavio. O tom vremenu ka?e: “Bio sam iznenadjen i zatecen tolikom popularnoscu. Tek sa ove distance mogu da sagledam koliko sam tada bio popularan i da sam zapravo bio mega zvezda”. Pocetna euforija koja ga je pratila na svakom koraku stisala se posle njegovog treceg albuma. “Sada svi znaju ko sam ja i to mi je najva?nije”, ka?e Dr. Iggy.


    1995 - Oči boje duge

    01. Nikad
    02. Zašto ja
    03. Voli me
    04. Oči boje duge
    05. Biću tu
    06. Ko sam ja
    07. Ljubavi
    08. Kaži mi

    1996 - Kao pre

    01. Pusti me da živim
    02. Kao pre
    03. Samo ti
    04. Tvoj dodir
    05. Kada spavam
    06. Uzalud se trudiš
    07. Kada dođe kraj
    08. Tragovi ljubavi
    09. Megamix

    1998 - Kada reči nisu potrebne

    01. Navika
    02. Sada odlazim
    03. I ove noći
    04. Kada reči nisu potrebne
    05. Zašto ja II
    06. Koliko puta
    07. Zadnji trag nade
    08. Volim te

    2000 - Zbog tebe

    01. Intro
    02. Da si tu
    03. Svet bez tebe
    04. Da li znaš
    05. Ne želim
    06. Plašim se
    08. Trebaš mi
    09. Jednom kad ostaneš sam
    10. Zbog tebe
    11. Plašim se
    12. The legend of dance music

    2002 - Sve

    01. Intro
    02. Tražim te
    03. Sada sve je nevažno
    04. Kad volim
    05. Svakog dana
    06. Sve
    07. Ljubiš me
    08. Sada sam

      Sada je Pet Apr 19, 2024 10:19 am