FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


+9
Piink.Ladyy
_RePeRkA
^^CaCa^95^^
^_HipHopGirl_^
BlueFairy
~*~mrkvili~*~
Maria93
smile_girl
Angel
13 posters

    Alo, alo!...

    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Alo, alo!... Empty Alo, alo!...

    Počalji od Angel Pet Sep 19, 2008 11:25 pm

    'Alo, 'alo! je britanska komedija situacije (engl. sitcom) koja se prikazivala na TV kanalu Bi Bi Si 1 od 1982. do 1992. godine i koja je trajala 85 epizoda. Njeni autori su Dejvid Kroft, koji je takođe komponovao čuvenu muzičku temu serije, i Džeremi Lojd, koji je pisao gegove za razne britanske komedije među kojima je i serija „Da li ste usluženi“.

    Svrha serije nije bila da ismeva Drugi svetski rat nego da karikira ratne filmove i TV drame, i naročito dramu televizije Bi Bi Si o Pokretu otpora „Tajna vojska“, koja je trajala od 1977. do 1979, i bavila se dogodovštinama članova Pokreta otpora utvrđenih u kafeu u Briselu, no bilo je inspiracije i iz crno-belih britanskih melodrama iz 1940-tih godina.


    Radnja


    Radnja se odvija za vreme Drugog svetskog rata, oko čoveka zvanog Rene Artoa, vlasnika malog kafea u varoši Nuvionu. Varoš je okupirana od strane Nemaca, koji su pokrali sva vredna umetnička dela u njoj. Među njima su prvi ikada napravljeni sat sa kukavicom i slika Posrnula Madona (za one koji su je videli poznata kao Posrnula Madona sa velikim sikama) od Van Klompa. Komandant grada odlučuje da ih zadrži za sebe posle rata i Reneu daje sliku da je sakrije u svom kafeu. Gestapo takođe želi sliku i šalje Otoa Flika da je nađe.

    U isto vreme Reneov kafe služi kao skrovište dvojici hrabrih ali priglupih oborenih britanskih avijatičara. Rene je primoran da radi za Pokret otpora inače će biti ubijen zato što služi Nemce u svom kafeu. Planovi Pokreta otpora da vrate avijatičare u Englesku, koji uvek omanu, su jedan od glavnih gegova u seriji.

    Rene se takođe trudi da svoje ljubavne afere sa Ivet, Marijom i Mimi, svojim konobaricama, krije od svoje žene, Edit; u prilog tome ženski odeljak Komunističkog pokreta otpora kuje zaveru protiv Renea jer služi Nemce i radi za de Golov Pokret otpora. Jedini razlog zbog kog ga nisu ubili je taj što je njihov vođa, Deniz Larok, zaljubljena u njega, što opet Rene mora da krije od svoje žene i konobarica. Da stvar bude još gora, nemački poručnik Gruber, koji je homoseksualac, flertuje sa Reneom.

    U međuvremenu, Reneovoj ženi Edit se udvara gospodin Alfons, seoski pogrebnik, koji se, pored toga što je zaljubljen u Edit, divi Reneu, koji ima reputaciju junaka Pokreta otpora.

    Ovi detalji su neki od glavnih pokretača zapleta kroz seriju, među kojima su klasične komedije situacije, fizička komedija i vizuelni štosovi, lažni pozorišni strani akcenti i dosta kulturoloških klišea tipičnih, recimo za seriju Leteći cirkus Montija Pajtona. Svaka epizoda počinje odande gde je prethodna stala, često zahtevajući da se pogleda i prethodna epizoda da bi se zaplet potpuno shvatio. Na početku svake epizode (izuzev prve dve), Rene bi podsećao publiku na važne događaje iz prethodnih epizoda obično počinjući sa Ukoliko se sećate....


    Jezici


    Sa četiri različita jezika (francuski, nemački, italijanski i engleski) kojim govore likovi, u seriji oni svi govore engleski, ali sa akcentima koji asociraju na određeni jezik.

    Razgovor između likova koji govore francuski, koji se vodi na engleskom sa francuskim akcentom, je potpuno nerazumljiv britanskim avijatičarima sve dok Mišel Diboa iz Pokreta otpora ne počne da govori engleski tj. stereotipni engleski na način kakav je nekada pričala viša klasa, koristeći tipične engleske uzrečice kao npr. Teli hou ili Tudl lu. Engleski tajni agent Krebtri, prerušen u francuskog žandara, govori odvratno francuski. Njegovo skrnavljenje francuskog je prikazano izvrtanjem engleskih reči, uključujući njegov čuveni pozdrav - uzrečicu dobar jutar; mnoga njegova izobličenja su aluzije kao npr. gledaš svoja pišla ili kad se bumba rasprdne. Zanimljivo je to da iako govore različitim jezicima, Francuzi, Nemci i Italijani se u seriji savršeno razumeju.


    Karakteristike


    Iako su opisani kao jednodimenzionalni, većina likova imaju tipične uzrečice ili karakteristike koje su postale vodeći štosovi i načini prepoznavanja, npr:
    Rene

    „Glupa ženska glavo!“: Svaki put kada Renea uhvati žena u zagrljaju druge žene, on će joj se ovako obratiti. Posle toga sledi komplikovani izgovor, u koji Edit uvek poveruje (osim u jednoj epizodi kada je Edit tražila od Ivet objašnjenje), nakon čega će se Edit izviniti; naziv serije Alo, alo! je inspirisan načinom na koji se Rene javlja na radio ili telefon.
    Edit

    Potpuno očajno pevanje.
    Marija

    Sklonost pljuvanja tokom razgovora dok izogovara slovo r.
    Mišel

    „Slušajte veoma pažljivo, ovo ću reći samo jednom!“: njen stalni uvod u izloženje plana ili saopštavanje činjenica.
    Madam Fani

    „Trepćuće kugle!“: tajna komunikaciona naprava za razgovor između Londona i Pokreta Otpora (šifra Noćni soko) je sakrivena ispod njenog kreveta, i dolazeće poruke imaju signal u vidu kugli na krevetu koje svetle.
    Lekler

    „To sam ja, Lekler“, uz dizanje naočara ili skidanje lažnih brkova, da bi otkrio tajni identitet; iako su njegova prerušavanja odmah uočljiva.
    G. Alfons

    Ima trošnu srčku; tj. bolesno srce. Takođe njegov reklamni moto: „G. Alfons, pogrebnik, hitro i sa stilom.“
    Poručnik Gruber

    Sterotipičan izgled homoseksualca, i ima mali tenkić, nazvan Hjubert.
    Kapetan Hans Gering

    „'Tler!“; njegov skraćeni pozdrav Fireru (Hans je ustvari lenj da izgovara celu rečenicu; no pričalo se (netačno) da je glumac Sem Keli Jevrejin i da je odbijao da izgovori celu rečenicu).
    Kapetan Alberto Bertoreli

    Ženskaroš, odgovara na Hajl Hitler sa Hajle Musolini. Takođe koristi uzrečicu Kakva greška napraviša kad god nešto pođe naopako.
    Helga

    Sklonost da skida odeću bez nekog velikog razloga, otkrivajući uvek neobični erotski donji veš, kao i prepoznatljivo vikanje kada najavljuje pukovniku posetioce, uprkos uobičajenom prijatnom glasu.
    Her Flik

    Preuviličavano hramljanje.
    Policajac Krebtri

    Britanski agent prerušen u francuskog policajca. Govori neverovatno loš francuski, prepoznatljiv po uzrečici: „Dobar jutar!“. Uprkos njegovom upadljivom govoru, Nemci nikada nisu posumnjali u njega.
    Ivet

    Kada su sami, bacila bi se u naručje Reneu uz duboko režanje „Oooooooo, Rene!“.


    Turneje


    Kao i sama TV serija takođe su bile jako popularne turneje po pozorištima u kojima je igrala većina glumačke ekipe. Predstave su se igrale od 1986. do 1992, uključujući pored londonskih i svetske turneje. U januaru 1990, Gorden Kej je doživeo tešku saobraćajnu nesreću zbog koje je imao amneziju na određeno vreme. Dok se oporavljao, razmišljao je o napuštanju serije ali se na nagovor rodbine, prijatelja i kolega predomislio. Tokom oporavka, Gordena su menjali glumci Džon Larson i Maks Gilies.


    Uloge


    Gorden Kej - Rene Artoa
    Karmen Silvera - Edit Melba Artoa
    Rouz Hil - Madam Fani la Fan
    Viki Mišel - Ivet
    Frančeska Gonšo - Marija (1-3 sezona)
    Su Hodž - Mimi (4-9 sezona)
    Kirsten Kuk - Mišel Diboa iz Pokreta otpora
    Džek Heig - Rože Lekler (1-5 sezona)
    Derek Rojl - Ernest Lekler (6 sezona)
    Robin Parkinson - Ernest Lekler (7-9 sezona)
    Kenet Konor - Gospodin Alfons
    Hilari Minster - General fon Klinkerhofen
    Ričard Marner - Pukovnik fon Strom
    Gaj Siner - Poručnik Gruber
    Sem Keli - Kapetan Hans Gering (1-4 sezona)
    Gevin Ričards - Kapetan Alberto Bertoreli (4-6 sezona)
    Rodžer Kiter - Kapetan Alberto Bertoreli (7 sezona)
    Kim Hartman - Redov Helga Gerhart
    Ričard Gibson - Her Oto Flik (1-8 sezona)
    Dejvid Dženson - Her Oto Flik (9 sezona)
    Džon Luis Mensi - Fon Smolhauzen
    Artur Bostrom - Policajac Krebtri
    Džon D.Kolins - Pilot Ferfaks
    Nikolas Frankau - Pilot Karsters


    Jel se neko seca owe serije jel neko gledao...?
    smile_girl
    smile_girl
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 5052
    Godina : 30
    Lokacija : Gde snovi prelaze granicu...
    Datum upisa : 13.07.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od smile_girl Pet Okt 03, 2008 1:14 am

    Sjajna serija gledala sam je ranije
    avatar
    Maria93
    Banovan član
    Banovan član


    Broj poruka : 154
    Godina : 30
    Datum upisa : 30.09.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od Maria93 Pet Okt 03, 2008 12:56 pm

    ludaci obozavam ih
    ~*~mrkvili~*~
    ~*~mrkvili~*~
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 363
    Godina : 33
    Lokacija : Becej
    Datum upisa : 07.12.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od ~*~mrkvili~*~ Pon Dec 08, 2008 3:23 am

    Obozavala sam ovu seriju kad sam bila mladnja...Jos se secam kako smo bukvalno svi u skoli pricali o ovoj seriji,svi smo je pratili...bili smo zaludjeni njome kao sto su sada svi zaludjenji rebelde-om
    BlueFairy
    BlueFairy
    Uvek prisutan clan
    Uvek prisutan clan


    Broj poruka : 2376
    Godina : 29
    Lokacija : pusto ostrvo
    Datum upisa : 10.08.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od BlueFairy Pon Dec 08, 2008 3:35 pm

    Najbolja serija ikada!!! Uvek cu moci da je gledam i da se ponovo smejem (: ...
    ^_HipHopGirl_^
    ^_HipHopGirl_^
    Uvek prisutan clan
    Uvek prisutan clan


    Broj poruka : 1152
    Godina : 29
    Datum upisa : 15.10.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od ^_HipHopGirl_^ Sre Dec 10, 2008 12:12 am

    pinkiegirl ::Uvek cu moci da je gledam i da se ponovo smejem (: ...
    ^^CaCa^95^^
    ^^CaCa^95^^
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 288
    Godina : 28
    Datum upisa : 24.06.2009

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od ^^CaCa^95^^ Čet Jun 25, 2009 5:07 pm

    Uwek sam izbegawala tu seriju i samo cekala da se zawrshi...
    A pre neko wece od moje smorenosti sam pogledala jednu epizodu i
    okee je..:D
    _RePeRkA
    _RePeRkA
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 371
    Godina : 26
    Lokacija : pravo do ludnice,pa kroz prva vrata desno pa ona severno i tak
    Datum upisa : 16.01.2009

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od _RePeRkA Čet Jun 25, 2009 5:46 pm

    Da gledam je skroz je cool
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od Piink.Ladyy Čet Jun 25, 2009 5:55 pm

    sad se emituje na pinku u 1 valjda..tako nekako.
    i svaki put je gledam.. premoćna je serija.. :) pogotovu ona mišel sa ''slušajte me pažljivo,ovo ću reći samo jednom''.xD
    _RePeRkA
    _RePeRkA
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 371
    Godina : 26
    Lokacija : pravo do ludnice,pa kroz prva vrata desno pa ona severno i tak
    Datum upisa : 16.01.2009

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od _RePeRkA Čet Jun 25, 2009 6:08 pm

    Mrwica ::sad se emituje na pinku u 1 valjda..tako nekako.
    i svaki put je gledam.. premoćna je serija.. :) pogotovu ona mišel sa ''slušajte me pažljivo,ovo ću reći samo jednom''.xD

    E da to je najjace!!!!!! a sve ponavlja sto puta.... gfgfgf
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od Piink.Ladyy Čet Jun 25, 2009 6:32 pm

    da..a makar usla 10 puta u jednom danu u kafanu,obaveuzno : SLUŠAJTE ME PAŽLJIVO,OVO ĆU REĆI SAMO JEDNOM ahahahah
    Mara
    Mara
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 1032
    Godina : 30
    Lokacija : Munze
    Datum upisa : 11.08.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od Mara Čet Jun 25, 2009 6:37 pm

    haha ja ih obozavam...gledam na fox life-u
    _RePeRkA
    _RePeRkA
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 371
    Godina : 26
    Lokacija : pravo do ludnice,pa kroz prva vrata desno pa ona severno i tak
    Datum upisa : 16.01.2009

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od _RePeRkA Ned Jun 28, 2009 5:52 pm

    Mara ::haha ja ih obozavam...gledam na fox life-u

    Nisam znala da ima i tamo a u koliko sati ima?????
    100000000 puta bi mogla da ih gledam gfgfgf
    BlueFairy
    BlueFairy
    Uvek prisutan clan
    Uvek prisutan clan


    Broj poruka : 2376
    Godina : 29
    Lokacija : pusto ostrvo
    Datum upisa : 10.08.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od BlueFairy Ned Jun 28, 2009 9:22 pm

    u 20 do 12 uvece, a pre podne ima repriza ali ne znam kada...

    Ova serija je snimana negde osamdesetih godina... Ja sam za Edit oduvek mislila da je malo ruznjukava... Mislim, sta sada, nije ni prva ni poslednja, ali kada sam videla na wikipediji, ona je tada imala 60 godina a Rene 40 O.o ... Tada sam shvatila kako ona u stvari super izgleda xD ... Rodjena je negde 1922. a Rene 1942.
    Gossip girl
    Gossip girl
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 1139
    Godina : 30
    Lokacija : Munze Konza
    Datum upisa : 06.05.2008

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od Gossip girl Uto Avg 04, 2009 1:36 am

    nzm nije mi nesto owa serija..malo me nerwiraju...
    avatar
    SEPULTURA
    Muzicki urednik
    Muzicki urednik


    Broj poruka : 1866
    Godina : 32
    Datum upisa : 10.01.2009

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od SEPULTURA Pon Avg 10, 2009 6:02 am

    Prejaki su,znači ja im uvek vrištim od smeha a onaj poštar mi je najjači kad počne da brljavi gfgfgf gfgfgf
    ✰Star✰
    ✰Star✰
    Novi član
    Novi član


    Broj poruka : 22
    Godina : 33
    Lokacija : Modna pista
    Datum upisa : 14.12.2010

    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od ✰Star✰ Uto Dec 14, 2010 9:04 pm

    Ne gledam ja to samo moja kewa gleda :D

    Sponsored content


    Alo, alo!... Empty Re: Alo, alo!...

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Ned Apr 28, 2024 11:44 am