FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


3 posters

    Kako funkcionise ljudski mozak

    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od Angel Sre Okt 22, 2008 9:03 pm

    Smao pmaetni ljdui mgou čtitai ovo.
    Moežte li vejoratvi da ja svtanro mgou rzmjautei što sam npaiaso.
    Femnoleanla slia ljoduksg mzoga, pemra itsžrainjvau na Cmabrigde Uinervtisjyu, njie btino po kjoem rdeu su sovla solžnea, vžano je smao da su pvro i poljsdenje sovlo na pavrom mesjtu.
    Osatatk mžoe btii u ptpouonm nredu a vi još ujviek mžetoe čtitai bez porbemla.
    Ovo je ztao što ljoduksi mzoak ne čtia skvao sovlo pobesno, ngeo rjieč kao cjielu. Zidvljaućuje zar ne? A ja sam ujivek msilio kkao je tčonsot psianja vžana!


    Kako funkcionise ljudski mozak 828517
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Re: Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od Piink.Ladyy Sre Okt 22, 2008 9:26 pm

    Smao pmaetni ljdui mgou čtitai ovo.
    Moežte li vejoratvi da ja svtanro mgou rzmjautei što sam npaiaso.
    Femnoleanla slia ljoduksg mzoga, pemra itsžrainjvau na Cmabrigde Uinervtisjyu, njie btino po kjoem rdeu su sovla solžnea, vžano je smao da su pvro i poljsdenje sovlo na pavrom mesjtu.
    Osatatk mžoe btii u ptpouonm nredu a vi još ujviek mžetoe čtitai bez porbemla.
    Ovo je ztao što ljoduksi mzoak ne čtia skvao sovlo pobesno, ngeo rjieč kao cjielu. Zidvljaućuje zar ne? A ja sam ujivek msilio kkao je tčonsot psianja vžana!


    pravilno:


    Samo pametni ljudi mogu čitati ovo.
    Možete li verovati da ja stvarno mogu razumeti što sam napisao.
    Fenomenalna sila ljudskog mozga,prema istraživanju na Cambridge Univerzitetu,nije bitno po kojem redu su slova složena,važno je samo da su prvo i poslednje slovo na pravom mestu.Ostatak može biti u potpunom neredu a vi još uvek možete čitati bez problema.Ovo je zato što ljudski mozak ne čita svako slovo posebno,nego reč kao celu.Zadivljujuće zar ne? A ja sam uvek mislio kako je tačnost pisanja važna!




    Evo ovo je objasnilo da sam sve ladno pročitala Wink
    možda nisam odmah trebala da prevedem na pravilan način tekst,da drugi urade ..mada mislim da ovo nije ništa komplikovano! :D
    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Re: Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od Angel Sre Okt 22, 2008 9:41 pm

    ako ste owo pročitali bez problema onda se trebate zapitati kako površno čitate a ne koliko ste pametni

    nažalost, ovo najveći broj ljudi bez problema pročita. samo oslanjanje mozga na već poznate riječi znak je da svoj riječnik i ne proširujete previše, da ne čitate tekstove različite težine i različitog sadržaja, da niste skloni čitanju tekstova koji zahtjevaju veću koncentraciju, i stalnu "kondiciju" mozga.

    svako ko čita stručnu literaturu koja traži maksimalnu pažnju i koja je ispunjena terminima sa kojima se prvi put susreće ima ozbiljan problem da savlada ovakav tekst. Wink
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Re: Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od Piink.Ladyy Sre Okt 22, 2008 9:58 pm

    Pa ne razumem ..
    ja čitam knjiga,i dosta sam knjiga pročitala..zato su mi valjda i ovako poznate ove reči Wink inače nebi bile,zar ne? Rolling Eyes
    a to da površno čitam,baš me briga..ako meni odgovara,što nebi i drugima?
    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Re: Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od bbabystorie Uto Nov 04, 2008 8:06 pm

    Nsiam vrjevoao da zpavrao mgou rzmajueti šot ètaim. Zaavljhuujæi nobnieèoj mæoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima nuèainka, njie vžano kjoim su roedsljdoem npiasnaa slvoa u rièjei, jdieno je važno da se pvro i psljdeonje sovlo nlaaze na sovm mstjeu.

    Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote ètiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa sto ljduksi mzoak ne ètia savko slvoo poebsno, veæ rèeiji poramrta kao clejniu. Oavj preomeæaj je šljiavo nzavan "tipoglikemija".

    Kome su još vaanži grmaaitka i prapvois?
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Re: Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od Piink.Ladyy Uto Nov 04, 2008 8:22 pm

    Slažem se sa bbabystorie..to eventualno treba na časovima srpskog,kad je neki diktat ili sl ..a ovako je bitno razumeti dokumentarac..a da li je apsolutno pravilno napisano,to zavisi od autora.

    Sponsored content


    Kako funkcionise ljudski mozak Empty Re: Kako funkcionise ljudski mozak

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Pon Maj 20, 2024 6:12 pm