FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


+4
Ninaa
~*~mrkvili~*~
Piink.Ladyy
bbabystorie
8 posters

    Farbanje kose

    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Farbanje kose Empty Farbanje kose

    Počalji od bbabystorie Uto Nov 04, 2008 12:09 am

    Da li znate sve o farbanju kose?

    Farbanjem kose se postiže najbrža i najdramatičnija promena izgleda. Ništa kao ofarbana kosa ili promena boje kose ne može tako snažno da izazove da se osećate drugačije i kao novi.

    Ponekad se dešava da iako boja izgleda sjajno na kutiji na vašoj kosi izgleda onako kako niste želeli i uvede vas u depresiju, pa treba pažljivo birati farbu i prema proizvođaču a i u skladu sa vašom bojom tena.

    Postoji dva glavna tipa boja za kosu - trajne i delimično trajne. Trajne boje za kosu se mešaju sa hidrogenom koji otvara kutikulu vlasi i prodire duboko u vlas dajući joj boju.

    Delimično trajne boje ili kolor šamponi površinski boje vlas, njima možete samo da promenite nijansu vaše prirodne boje kose. Posle svakog pranja kose ove boje polako blede i bivaju isprane posle dvadesetak pranja. Daju bolji sjaj kosi ali nisu u stanju da prekriju sve sede vlasi.

    Prilikom birajna boje za kosu treba da uskladite boju tena sa bojom kose, npr. ljudi sa veoma svetlom bojom tena ne izgledaju dobro sa veoma tamnom bojom kose.

    Veoma je teško postići plavu boju kose ako je prirodna boja vaše kose smađa, ovu boju možete postići tek permanentnim farbanjem. Savet je da prvi put kosu farba u plavo frizer.

    Ukoliko želite crvenu boju kose dobro je znati da kosa uglavnom dobro prima crvene pigmente ali ako imate plavu kosu treba da pronađete takvu koja je dva tri tona tamnija od prirodne boje kako bi ste dobili odgovarajući ton.

    Braon boja je uvek siguran izbor za svakoga, nianse braon boje mogu da variraju od svetle, preko tamnijih nijansi a u skladu sa tim dosta se menja i izgled.

    Crnu boju kose je lako postići jer su molekuli crnog pigmenta krupniji pa lako pokrivaju celu vlas, prilikom izbora nijanse treba biti oprezan, ljudi sa tamnom ili žućkastom bojom tena neće najbolje stajati izuzetno tamne nijanse.

    Ako se ipak desi da boja kojom ste upravo ofarbali kosu nije ona o kojoj ste sanjali jer je suviše svetla ili suviše tamna ili jednostavno nije boja koju ste želeli umesto da krivite proizvođača treba da ublažite štetu. To je lakše reći nego učiniti jer jednostavno ne postoji razređivač ili hemikalija kojom je moguće otkloniti boju sa kose.

    Možete ponovo ofarbati kosu, pažljivo birajući boju i dobro se raspitavši jer mešajući dve boje možete da izazovete još veću katastrofu. Tamnu boju kose je teško popraviti jer pigmenti temeljno prodiru u vlas. Ukoliko je nijansa boje kose suviše svetla možete je popraviti birajući kolor šampom par nijansi tamniji nekoliko dana posle farbanja.

    Često pitanje je - da li hidrogen oštećuje kosu? Ukoliko se koristi visoko procentni hidrogen i ako često menjate boju kose npr. od plave do kestenjaste pa se ponovo vratite na plavu potreban je kompletan tretman za negu kose kako se ne bi oštetila.
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od Piink.Ladyy Uto Nov 04, 2008 12:12 am

    Meni sestra izvlači pramenove sa blanšom ..
    a sebe farba sa kolor šamponom..
    jeste da oštećuje kosu,ali bitno je koristiti preparate koje kosi odgovaraju..a to zavisi kakva je kosa..gušća,slabija,tanja itd.. Wink ..
    imam frizerku u kući,tako da ne brinem ništa preterano..ona svejedno zna ako šta zezne,pakao joj preti am
    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od bbabystorie Sre Nov 05, 2008 8:19 pm

    Ja koristim igora farbu i hidrogen,i farbam samo koren,jer su vrhovi ionako plavi.Dobro je sto se farba ne ispira ali nje dobro sto hidrogen steti kosu,zato redovno sisam vrhove.
    Ja moram da koristim najaci hidrogen jer svaki slabiji nece postici onu farbu sto ja zelim,jednom sam probala sa slabijim i zeznula se Rolling Eyes
    ~*~mrkvili~*~
    ~*~mrkvili~*~
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 363
    Godina : 33
    Lokacija : Becej
    Datum upisa : 07.12.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od ~*~mrkvili~*~ Pon Dec 08, 2008 2:00 am

    ranije sam se farbala redovno ali kad sam upisala frizersku skolu izgubila sam potpuno interesovanje za farbanje kose...sada sam potpuno prirodna
    Ninaa
    Ninaa
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 2595
    Godina : 31
    Lokacija : Far Away..;)
    Datum upisa : 14.07.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od Ninaa Pon Dec 08, 2008 2:37 am

    Ja nikako do sada nisam farbaala kosu, i ne planiram:D:
    Deliverance
    Deliverance
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 1815
    Lokacija : Out of the silent planet...
    Datum upisa : 15.07.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od Deliverance Ned Dec 14, 2008 3:37 pm

    jednom sam izvlacila pramenove med boje...farbom:) a sad se farbam u crveno kolor samponom i zadovoljna sam rezultatom :)
    Ikac&Njanja
    Ikac&Njanja
    Moderator chata
    Moderator chata


    Broj poruka : 2221
    Godina : 37
    Lokacija : iza zute zgrade kod obdanista, malo levo
    Datum upisa : 06.04.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od Ikac&Njanja Pon Dec 15, 2008 7:07 pm

    ne privlaci me farbanje.. moja kosa je lepa i ne zelim da je upropascujem farbanjem
    ~*~mrkvili~*~
    ~*~mrkvili~*~
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 363
    Godina : 33
    Lokacija : Becej
    Datum upisa : 07.12.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od ~*~mrkvili~*~ Uto Dec 23, 2008 11:38 pm

    ovih dana cu da ofarbam kosu u crno :)
    Gossip girl
    Gossip girl
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 1139
    Godina : 30
    Lokacija : Munze Konza
    Datum upisa : 06.05.2008

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od Gossip girl Sre Jan 07, 2009 10:44 pm

     izwlacila sam pramenowa a owih dana treba da se farbam u swetlo braon...swe to radim kod tetke u salonu nista ne radim sama                                                                                      
    srecno zaljubljena
    srecno zaljubljena
    Napredan clan
    Napredan clan


    Broj poruka : 52
    Godina : 29
    Lokacija : WiTh My LoVe FoReVeR
    Datum upisa : 12.03.2009

    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od srecno zaljubljena Čet Mar 12, 2009 9:18 pm

    farbam se u tamno crveno....

    Sponsored content


    Farbanje kose Empty Re: Farbanje kose

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Pon Maj 06, 2024 3:08 pm