FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


2 posters

    Ivan Goran Kovacic- ''Jama''

    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Ivan Goran Kovacic- ''Jama'' Empty Ivan Goran Kovacic- ''Jama''

    Počalji od Piink.Ladyy Sub Mar 21, 2009 4:28 pm

    Neki dan sam citala ovaj tekst,i moram da priznam da me jako dirnulo.
    Ukratko,za one koji neznaju o cemu se radi .. to je jos bilo u ratu ..kada su Nemci i ustase zarobili skoro sve Srbe,vadili im oci ..povezivali kroz usi zice,i sakatili ..a zatim bi ih bacali u veliku mracnu jamu..po cemu je ovo delo dobilo ime.
    Od svih zrtava jedna jedina je prezivela,iako su prosuli sloj kreca po njima .. toj zrtvi,iako joj je bilo skraceno culo vida..culo sluha je bilo neobicno povecano,i kada je cuo pesmu partizana. .smogao je snage,zarka volja za osvetom dala mu je snage da se iskopa iz rupe..Mlada bolnicarka u ceti sa partizanovcima dozvolila je da ga pomiluje,i rekla da su njegove muke osvecene.

    Nazalost,ovo je istinito delo .. Postoji i knjiga u kojoj sve opsirnije o ovome pise..Knjiga je dosta potresna,i ko je malo osetljiviji na ovo,nebi trebalo da cita.
    U svakom slucaju,zanima me da li ste procitali,i kako ovo tumacite?
    Ikac&Njanja
    Ikac&Njanja
    Moderator chata
    Moderator chata


    Broj poruka : 2221
    Godina : 37
    Lokacija : iza zute zgrade kod obdanista, malo levo
    Datum upisa : 06.04.2008

    Ivan Goran Kovacic- ''Jama'' Empty Re: Ivan Goran Kovacic- ''Jama''

    Počalji od Ikac&Njanja Pon Mar 23, 2009 3:40 pm

    Da, i mi smo radili samo odlomak i jezivo je, brutalno uzasno.. znaci kad citam nesto uvek mi se stvara slika tog sto citam i grozno je... mogu zamisliti kakvo je celo delo...

      Similar topics

      -

      Sada je Pet Maj 10, 2024 6:02 pm