FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


+4
smile_girl
Ninaa
Piink.Ladyy
bbabystorie
8 posters

    Sta je sreca???

    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Sta je sreca??? Empty Sta je sreca???

    Počalji od bbabystorie Čet Maj 29, 2008 6:38 pm

    Hiljadama godina čovek je razmišljao o pitanju "Šta je sreća?" Došao je do bezbroj
    odgovora. Začuđuje to da, i pored svih tih odgovora, vrlo malo ljudi može istinski reči da se
    oseća srećno.
    Kako bi vi definisali "srecu"?
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od Piink.Ladyy Čet Maj 29, 2008 8:46 pm

    Sreća je ono što meni nikad nije pokucalo na vrata :scratch:
    sreća je imati svoju porodicu na okupu,društvo koje te voli,kad imaš voljenu osobu,nemaš većih problema,niko nemože da utiče na tvoju ličnost.
    Ninaa
    Ninaa
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 2595
    Godina : 31
    Lokacija : Far Away..;)
    Datum upisa : 14.07.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od Ninaa Pet Jul 18, 2008 3:21 am

    Potpuno se slazem sa Ice :)
    smile_girl
    smile_girl
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 5052
    Godina : 30
    Lokacija : Gde snovi prelaze granicu...
    Datum upisa : 13.07.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od smile_girl Pet Jul 18, 2008 3:23 am

    i ja se slazem Wink
    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od bbabystorie Pon Jul 21, 2008 10:36 pm

    Sreća je individualna stvar.
    Koliko će neko sebe smatrati srećnim zavisi od očekivanja i od samog sistema vrednosti.
    Mene srećnom čine i male i velike stvari.
    Srećna sam kada su svi zdravi (i prijatelji i familija), kada sam emotivno i duhovno ispunjena, kada postignem uspeh u poslu...velike stvari
    Srećna sam i kada sija sunce, kada me probudi miris skuvane kafe, kada mi dete kaže 'baš si mi lepa mama'... sitnice.
    Može da me usreći i jedan poziv,sms i jedna reč ili slika, lepa vest, poljubac ili samo pogled.Čovek ima onoliko sreće koliko se trudi da je pronađe, u malim ili velikim stvarima, u onome što zavisi od njega i onome što ne može da kontroliše nego se dogodi samo.

    I često kada mi se dogodi nešto što se u tom trenutku čini loše kažem sebi 'ko zna zašto je to dobro' jer sreća može da se nađe svuda i u svemu kako god to izgledalo na prvi pogled.Treba nekad pogledati i drugu stranu.

    juhu
    BlueFairy
    BlueFairy
    Uvek prisutan clan
    Uvek prisutan clan


    Broj poruka : 2376
    Godina : 29
    Lokacija : pusto ostrvo
    Datum upisa : 10.08.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od BlueFairy Pet Avg 22, 2008 2:43 pm

    Pojam srece je drugacija u svakom trenutku i za svakog coveka...
    Prskavac
    Prskavac
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 285
    Datum upisa : 12.09.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od Prskavac Sub Sep 13, 2008 10:35 am

    Sreca ima nekoliko definicija..
    Ziveti sam bez ikoga..da ti niko ne moze nabijati pritisak nerviranjem,opet si samac.
    A da cela porodica bude na okupu..kad izvali svadja..lele kuku.
    Luna
    Luna
    Aktivan clan
    Aktivan clan


    Broj poruka : 160
    Datum upisa : 26.09.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od Luna Ned Sep 28, 2008 11:00 pm

    Nemam neku definicju posebnu za srecu..
    jednostavno kad imas svoje najmilije..novac..,ljubav..
    ~*~mrkvili~*~
    ~*~mrkvili~*~
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 363
    Godina : 33
    Lokacija : Becej
    Datum upisa : 07.12.2008

    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od ~*~mrkvili~*~ Sre Dec 10, 2008 2:18 am

    Sta mislite o ovoj prici???

    Hiljadama godina čovek je razmišljao o pitanju "Šta je sreća?" Došao je do bezbroj
    odgovora. Začuđuje to da, i pored svih tih odgovora, vrlo malo ljudi može istinski reči da se
    oseća srećno. Jedna kineska priča govori o prirodi sreće na krajnje zanimljiv način.
    Pre nekoliko hiljada godina Kinom je vladao izuzetno okrutan i sebičan tiranin.
    Naredio je da se oko zemlje podigne zid od deset hiljada kilometara. Da bi razumeo kako se u
    to doba živelo, čitalac mora da ima na umu da su mnogi ljudi pomrli tokom izgradnje tog
    zida, a njihovi kosturi ostali uzidani u njemu. U to doba, živeo je jedan veoma stari Kinez koji
    je posedovao samo dve stvari u svetu koje je voleo - sina jedinca i jednog konja. Međutim,
    kakva je obično sudbina, jednoga dana je konj pobegao. Kada su čuli za tu vest, svi stariji
    stanovnici grada su došli da ga uteše govoreći: "Kakva te je nesreća snašla da ti je pobegao
    konj!" Starac pogleda u njih i reče: "Otkud znate da je to nesreća?"
    Nekoliko dana kasnije, konj se vratio sa još šest drugih konja. Kad to videše, meštani
    ponovo dođoše kod njega i rekoše: "Kako si sada srećan kad imaš sedam konja." Starac je
    razmišljao jedan trenutak. Tada je pogledao u njih i odgovorio: "Otkud znate da je to sreća?"
    Tog popodneva starčev sin odluči da uzjaše jednog divljeg konja. Pao je i ostao
    bogalj. Sada se meštani okupiše ponovo i rekoše: "Kakva te je nesreća snašla da ti je sin pao s
    konja i ne može da hoda." Starac im odgovori na isti način: "Otkud znate da je to nesreća?"
    Meštani se zbuniše i raziđoše se.
    Sledećeg dana, carevi ljudi su došli u taj isti grad. Imali su naređenje da naprave popis
    svih mladih, sposobnih muškaraca za građenje jezivog zida od deset hiljada kilometara. Svi
    mladići iz grada su uzeti, osim starčevog sina. Kada se to dogodilo, meštani su bili sigurni da
    su konačno shvatili mudrost tog starca. Ponovo su došli kod njega i rekli: "Kako si srećan da
    ti nisu odveli sina da gradi zid." Starac je ponovo pogledao u njih i rekao: "Otkud znate da je
    to sreća?"
    U tom trenutku, svi meštani su se potpuno zbunili. Razišli su se a potom održali zbor.
    Vratili su se starcu i rekli: "Razgovarali smo i složili se da si ti najmudriji čovek u Kini.
    Smatrali bismo velikom srećom kada bi nam ti postao starešina." Starac raširi ruke u očaju i
    reče: "Otkud znate da bi to bila sreća? Ne želim da se toga prihvatim." I ode.
    Vrlo je verovatno da je on bio najsrećniji čovek u Kini, jer je znao tajnu sreće!

    Sponsored content


    Sta je sreca??? Empty Re: Sta je sreca???

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Uto Maj 14, 2024 4:30 pm