FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


+5
SEPULTURA
Piink.Ladyy
Angelsmiledoll
Lollipop
bbabystorie
9 posters

    Znacenje poljupca

    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Znacenje poljupca Empty Znacenje poljupca

    Počalji od bbabystorie Čet Jun 12, 2008 8:16 pm

    Poljubac u oči: nadam se da ćemo zauvjek biti zajedno
    Poljubac u čelo: moj/a si
    Poljubac u lice: sviđaš mi se
    Poljubac u ruku: obožavam te
    Poljubac u vrat: stvoreni smo jedno za drugo
    Poljubac u rame: želim te imati
    Poljubac u usne: stvarno mi se sviđa

    A evo i nekih pokreta:
    Udarac: želim malo tvoje pažnje
    Snažan zagrljaj: ne želim te ispustiti
    Gledanje u oči: volim te
    Igranje s kosom: reci da me voliš
    Ruka oko pojasa: previše te volim da bih te pustio/la da odeš
    Smijeh poslije poljupca: potpuno ti vjerujem
    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od bbabystorie Čet Jun 12, 2008 8:24 pm

    Francuski poljubac
    Na listi ucestalosti poljubaca,Francuzi bi bili na prvom mestu., a Englezi na zadnjem

    Gadljiv poljubac
    Poljubac je bio nepoznat medju nekim narodima poput australskih domoradaca. Africko pleme Thonga ne praktikuje poljupce jer ih smatra prljavima.


    Judin poljubac
    Znak je izdaje, jer je Juda Iskariot Rimljanima pokazao Isusa poljupcem u obraz.

    Muski poljubac
    Zene se cesto zale da muskarci poljupce smatraju sredstvom koji ima jedan, posve odredjen cilj.
    Prema istrazivanjima muske seksualnosti, mnogi bi muskarci zeleli vise poljubaca.

    Najduzi poljubac
    Svetski rekord drze dva Izraelca, koji su se ljubili 39 sati i 45 minuta.

    Nezaboravan poljubac
    Vise od 90% ljudi se seca svog prvog poljupca.

    Povezivanje
    Poljubac je prirodna nacin povezivanja dve osobe. Kad se ljubavnici ljube, oni izmjenjuju tvari sa feromonima, hemijskim glasnicima koji identifikuju partnera i izazivaju seksualno uzbudjenje.

    Privatnost
    Ne postoji-Svaki put kad se poljubite, milioni nevidljivih bakterija su sa vama.

    Savrsen poljubac
    Dobar poljubac bi trebao biti ni prevlazan, niti presuv, a usne ni pretvrde ni premekane.

    Slepi poljubac
    Zasto zatvaramo oci kad se ljubimo? Jer nam se usled seksualnog uzbudjenja zenice sire, sto zbunjuje mozak i on misli da je mrak .

    Strastven poljubac
    Sve zavisi od toga koga ljubite i gde. No, u vatri strasti treba biti poleta i uzbudjenja.


    Tihi poljubac
    Neki ljudi imaju naviklu da poljubac proprate glasnim 'mmmmm', nadajuci se da ce delovati strastveno. U stvari, buka ima suprotno delovanje, jer skrece paznju i time kvari car poljubca.


    Ucestalost
    Alfred Wolfram poljubio je najvise ljudi : 8100 za osam sati.

    Udvaranje
    Ljubljenje ukljucuje sva cula, a ukus miris i dodir su najvazniji.Psiholozi su otkrili da su usne osetljivije na dodir od ijednog drugog dela tela.
    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od bbabystorie Čet Jun 12, 2008 8:35 pm

    Ljubljenje stimulira ista područja u mozgu kao i bavljenje sportom kao što je bungee jumping, paragliding, rafting… Srce nam brže kuca, a disanje je dublje i nepravilnije, tijelo proizvodi više adrenalina i inzulina. Tako se troši i više kalorija (1,5 kalorija po minuti, što znači da ćete sagorjeti npr. jednu čokoladicu Mars u 20-ak minuta ljubljenja).

    Ljubljenje ljude čini smirenijima i sretnijima jer potiče stvaranje kemijskih stvarčica u mozgu koje nas čine pozitivno nastrojenima.

    Ljubljenje može štititi naše zube od karijesa! Naime, dok se ljubimo proizvodimo i izmjenjujemo mnogo sline. Sa svakim poljupcem izmjenjujemo sa svojom voljenom osobom između deset milijuna i milijardu bakterija, ali i niz antibaketrijskih kemikalija koje će ubiti većinu bakterija prije nego što se uopće razviju klice. Izmjenjivanje sline pomaže u borbi protiv našeg najljućeg neprijatelja u ustima, karijesa.

    Kod jednostavne puse koristimo dva mišića, a kod strastvenog poljupca čak 34 mišića lica. Čestim ljubljenjem se čak možemo protiviti starosti, jer ono održava u dobroj formi stanje mišića naših obraza i vilice.

    Od čega se sastoji poljubac? Ima 60 mg vode, 0,5 mg bjelančevina, 0,15 mg žljezdanog sekreta, 0,4 mg soli i 0,8 mg masnoće.

    Pritisak kojim ljudi dodiruju usne dok se ljube varira od normalnog poljupca (što iznosi oko pola kilograma) do poljupca koji se potpuno izgubio u strasti (pritisak od čak 15 kilograma).

    Naš mozak ima specijalne neurone koji nam pomažu da nađemo usne druge osobe čak i u potpunom mraku.

    UMJETNOST LJUBLJENJA

    Jesen, čaj, vatrica i… pusica!
    Dvadeset minuta ljubljenja će sagorjeti kalorije čokoladice koju ste smazali, zaštititi zube od karijesa i učiniti vas sretnima kao da ste upravo prakticirali bungee jumping


    Što je još zanimljivo o poljupcima, kojih će svatko od nas u svom životu mnogo dati i mnogo primiti?


    U ove hladne (doduše, dogodi se da baš i nisu tako hladni) jesenske dane, to znaju svi koji su ih probali, najbolje griju - poljupci. Kaže se da 'zagrljaji griju izvana, ali poljupci nas griju iznutra'. No ako ih baš nemate trenutno s kime podijeliti, ne brinite, doći će i to vrijeme. Dotad se ugrijte barem čitanjem o pusama i poljupcima, možda saznate i nešto zanimljivo.

    Poljubac, slatki dodir usnama, poznat je u svim krajevima svijeta i svim kulturama, bez obzira izbjegavaju ga ili ne (neka primitivna afrička plemena se ne ljube jer vjeruju da tako mogu izgubiti dušu). Devedeset posto svjetskog stanovništva podrazumijeva da se poljupci izvode usnama, dok se u nekim kulturama koriste drugi dijelovi tijela, npr. nosovi kod Eskima i Polinežana. Takav poljubac nazivamo 'mirisnim poljupcem'.

    SMRTONOSNE PUSE

    U mnogim državama ljudi se pozdravljaju pusama u obraz. U Afganistanu naprimjer ljube se samo žene, i to po tri puse u svaki obraz. Da tamo muškarac poljubi ženu u obraz, žena bi vjerojatno završila na vješalima. U Parizu, romantičnom gradu, i muškarci i žene ljube se po četiri puta u svaki obraz naizmjenično. U Rumunjskoj još ima mnogo starinskih kavalira koji žene pozdravljaju poljupcem u ruku.

    ČUDA POLJUBACA


    Oni upravo skaču s vrha planine...
    Nije riječ o zaljubljenosti koja poljupce boji u ružičasto, jer su se njima bavili i znanstvenici te donijeli zadivljujuće zaključke:

    Ljubljenje stimulira ista područja u mozgu kao i bavljenje sportom kao što je bungee jumping, paragliding, rafting… Srce nam brže kuca, a disanje je dublje i nepravilnije, tijelo proizvodi više adrenalina i inzulina. Tako se troši i više kalorija (1,5 kalorija po minuti, što znači da ćete sagorjeti npr. jednu čokoladicu Mars u 20-ak minuta ljubljenja).

    Ljubljenje ljude čini smirenijima i sretnijima jer potiče stvaranje kemijskih stvarčica u mozgu koje nas čine pozitivno nastrojenima.

    Ljubljenje može štititi naše zube od karijesa! Naime, dok se ljubimo proizvodimo i izmjenjujemo mnogo sline. Sa svakim poljupcem izmjenjujemo sa svojom voljenom osobom između deset milijuna i milijardu bakterija, ali i niz antibaketrijskih kemikalija koje će ubiti većinu bakterija prije nego što se uopće razviju klice. Izmjenjivanje sline pomaže u borbi protiv našeg najljućeg neprijatelja u ustima, karijesa.

    Kod jednostavne puse koristimo dva mišića, a kod strastvenog poljupca čak 34 mišića lica. Čestim ljubljenjem se čak možemo protiviti starosti, jer ono održava u dobroj formi stanje mišića naših obraza i vilice.

    Od čega se sastoji poljubac? Ima 60 mg vode, 0,5 mg bjelančevina, 0,15 mg žljezdanog sekreta, 0,4 mg soli i 0,8 mg masnoće.

    Pritisak kojim ljudi dodiruju usne dok se ljube varira od normalnog poljupca (što iznosi oko pola kilograma) do poljupca koji se potpuno izgubio u strasti (pritisak od čak 15 kilograma).

    Naš mozak ima specijalne neurone koji nam pomažu da nađemo usne druge osobe čak i u potpunom mraku.


    Izostanak poljubaca pokazuje krizu u ljubavnoj vezi. Slavni psihoanalitičar Sigmund Freud je smatrao da usta simboliziraju spolnost, a poljubac hranu, pa uskraćivanjem poljubaca partneru uskraćujemo emotivnu hranu i bliskost.

    Čovjek tijekom života provede 20.160 minuta ljubeći se. Pedeset posto ljudi poljubi se prvi put prije svoje 14. godine.

    Jedno je istraživanje otišlo tako daleko da kaže: bračni partneri koji se svakog jutra prije odlaska na posao poljube bit će manje bolesni i manje će izostajati s posla, imat će manje prometnih nesreća na putu do posla, zarađivat će čak 20 do 30 posto više i živjet će čak pet godina duže od bračnih parova koji se ne ljube svakog dana.

    Jedine životinje koje se ljube u usta su čimpanze, orangutani i mačke.

    Postoji i znanost koja proučava ljubljenje, a zove se filematologija.

    PRVE UPUTE ZA LJUBLJENJE

    Prvi savjet za ljubljenje, pomalo komičan, dao je tinejdžerski časopis Bravo, a pisalo je: Sve što privlači pozornost na usne je dobro. Prije dolaska u društvo može se jednostavno pojesti kakav slatkiš i obliznuti se ili navlažiti usne jednim gutljajem kapučina. Mladi bi morali pritom pripaziti da ne pretjeruju s oblizivanjem, jer inače neće izgledati privlačno, već gadljivo (sasušeni ostaci Nutelle oko usta, kečap po licu…).
    Lollipop
    Lollipop
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 2804
    Datum upisa : 31.03.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od Lollipop Pet Avg 29, 2008 12:08 am

    Svidja mi se ovo. :D
    Angelsmiledoll
    Angelsmiledoll
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 1691
    Godina : 32
    Lokacija : Where are the angels...
    Datum upisa : 07.04.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od Angelsmiledoll Pet Avg 29, 2008 12:27 am

    kissci je cudo :D
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od Piink.Ladyy Uto Jan 27, 2009 9:20 pm

    Poljubac u čelo: moj/a si

    Bio je ovaj poljubac juce... ..ali ne verujem u ovo znacenje Sad Sad
    avatar
    SEPULTURA
    Muzicki urednik
    Muzicki urednik


    Broj poruka : 1866
    Godina : 32
    Datum upisa : 10.01.2009

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od SEPULTURA Sre Jan 28, 2009 9:20 pm

    Poljubac u čelo: moj/a si
    Bio je ovaj poljubac juce... ..ali ne veruje:(m u ovo:( znacenje

    Dao ti blagoslov smeh Salim se naravno.Poljubac ja ne verujem ni u sta od ovoga napisanog,mozda je za nekoga tacno al za mene nije :D
    <>PrinceSs<>
    <>PrinceSs<>
    Novi član
    Novi član


    Broj poruka : 14
    Godina : 28
    Datum upisa : 01.03.2009

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od <>PrinceSs<> Ned Mar 01, 2009 9:20 pm

    joj ma mene je bivsi decko uvjek ljubio u celo i u usne (obio)
    **jaca**
    **jaca**
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 359
    Godina : 28
    Lokacija : ub
    Datum upisa : 10.08.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od **jaca** Uto Mar 31, 2009 12:02 am

    bbabystorie ::\
    Poljubac u usne: stvarno mi se sviđa

    A evo i nekih pokreta:

    Snažan zagrljaj: ne želim te ispustiti

    Igranje s kosom: reci da me voliš

    Smijeh poslije poljupca: potpuno ti vjerujem

    ovo zadnje je bilo sa moje strane..jer sam ja umrla od smeha posle poljupca mada ne znam koliko je sve ovo tacno!!!!!
    *TASHA*
    *TASHA*
    Aktivan clan
    Aktivan clan


    Broj poruka : 166
    Godina : 29
    Datum upisa : 29.07.2009

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od *TASHA* Pet Jul 31, 2009 4:24 pm

    aaaj.... sve je ovo divnoooo..... :D cveticko
    Ninaa
    Ninaa
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 2595
    Godina : 31
    Lokacija : Far Away..;)
    Datum upisa : 14.07.2008

    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od Ninaa Pet Jul 31, 2009 7:11 pm

    swatkooo srce na dlanu

    Sponsored content


    Znacenje poljupca Empty Re: Znacenje poljupca

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Sub Apr 27, 2024 8:15 pm