FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


2 posters

    Svet poznatih

    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Svet poznatih Empty Svet poznatih

    Počalji od Angel Čet Jul 03, 2008 4:56 pm

    Anabela i Gagi
    Porodica zvrkova



    Bračni par Đogani, ili duet "Fanki dži", bio je najpopularniji devedesetih godina. Njihovi hitovi slušali su se po svim diskotekama, neki od njih i dan-danas se čuju iz kola i klubova. Đoganijevci sada uživaju u porodičnom životu, daleko od očiju javnosti. Retko su na televiziji, mada i dalje snimaju i rade.
    A u njihovom stanu, u beogradskom naselju Rakovica, nikada nije dosadno.
    -Izvinite zbog ovih igračaka, ali razumećete, živimo sa decom. -upozorila nas je Anabela, onako s vrata.
    Posle samo nekoliko minuta provedenih u domu Đoganija bilo nam je jasno zašto nam je Anabela odmah na to skrenula pažnju.
    Sa Anabelom i Gagijem uspeli smo da razgovaramo bez prekida svega 20 sekundi, verujte nam! Svaki pokušaj završio bi se sa "Nina, Nina, ne to!", "Nina, gledaj ovamo", "Nina!!!" "Niiiiinaaaa!".
    A Nina ima četiri godine i pravi je zvrk. Nikako je ne drži mesto. Davali smo joj svakakve igračke, pokušavali da je zabavimo svim i svačim, stvarno smo se trudili.
    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Svet poznatih Empty Re: Svet poznatih

    Počalji od Angel Čet Okt 30, 2008 9:37 pm

    Tanja Savić - Nisam Ciganka!

    Posle emitovanja najnovijeg izdanja "Naj od naj", garavi duh je ponovo izašao iz boce i ustalasao gotovo pola estrade.
    Na listi deset najpopularnijuh Roma iz domaćeg javnog života, koja je objavljena u pomenutoj televizijskoj emisiji, nisu se našle velike zvezde poput Sinana Sakića, Šabana Šaulića, Zlate Petrović. S druge strane, na istom tom spisku našla se finalistkinja prve sezone "Zvezda Granda" Tanja Savić koja je poslednjih dve-tri godine u nekoliko navrata kategorično demantovala pripadnost nomadskom narodu. Vest da su je ponovo javno deklarisali kao Romkinju, Savićevu je zatekla u Australiji, gde je već neko vreme na turneji. Najblaže rečeno, šokirala se kada je čula u kakvom se društvu našla u emisiji koja je proteklog vikenda emitovana na televiziji "Foks". Bliskoj prijateljici se požalila kako joj je dozlogrdilo da se svako malo pravda i govori o svom poreklu, te da ozbiljno razmišlja o tome da presavije tabak i "Lisca" pošalje na sud.

    Kad se munjevitom brzinom vinula estradnom nebu pod oblake, u pojedinim novinama se moglo pročitati da je popularna Smederevka romske nacionalnosti. "Da se razumemo, nemam ja ništa protiv Roma, oni su ljudi kao i svi na ovoj planeti, ali zaista ne mogu da budem ono što nisam." A kad su u novinama osvanuli naslovi "Na izboru za mis Romkinja pobedila sestra Tanje Savić, "Zvezda Granda" se oglasila i rekla: "Slatko sam se nasmejala kada sam u novinama pročitala da mi je sestra pobedila na tom izboru za mis. Po logici tog ko je to napisao, svaka osoba na ovom svetu koja se preziva kao i ja automatski mi je sestra. Osim toga, ni ja ni moja sestra nismo Romkinje."
    Bez obzira na Tanjine tvrdnje, nedavno je "foksovci" opet svrstaše među Rome. Na toj listi prvo mesto zauzeo je neprikosnoveni Šaban Bajramović, kralj ciganske muzike, a tu su Džej Ramadanovski, cela porodica Đogani, Boban Marković, Ljuba Aličić, Usnija i Esma Redžepova, dok Tanja Savić deli deveto mesto sa koleginicom Minom Kostić. U ovoj emisiji gostovao je i novinar i voditelj Goran Čomor koji je sa dugogodišnjim novinarskim i voditeljskim iskustvom komentarisao spisak 10 naj Roma koji su sačinili urednici. "Začudio sam se otkud Tanja na toj listi i organizatorima sam rekao da mislim da ona nije romskog porekla, te da na sceni ima mnogo uspešnijih i popularnijih Roma od imena koja su urednici emisije stavili među "top ten". Na moju opasku rekli su mi da su na internetu pronašli podatak o poreklu Savićeve, ali sam se, ipak, u svojoj izjavi koja je emitovana, ogradio i komentarišući spisak na kome je deset poznatih Roma, a za Tanju sam rekao da je ona u svakom slučaju izvrsna pevačica, dobra devojka i veoma popularna ličnost.", kaže Čomor.

    Da su urednici i organizatori ozbiljnije shvatili njegovu sugestiju, sad ne bi molili Boga da im popularna folkerka progleda kroz prste i ceo ovaj slučaj, ipak, prepusti zaboravu i ne bi bili u strahu da li će im stići tužba
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Svet poznatih Empty Re: Svet poznatih

    Počalji od Piink.Ladyy Čet Okt 30, 2008 11:11 pm


    Sponsored content


    Svet poznatih Empty Re: Svet poznatih

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Pet Maj 10, 2024 5:53 pm