FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


+15
^^CaCa^95^^
SEPULTURA
Leena Aya Wolff
*TASHA*
Milica_94
Ika
Gossip girl
**jaca**
BlueFairy
Angelsmiledoll
smile_girl
Ninaa
Angel
bbabystorie
Piink.Ladyy
19 posters

    Da li deca treba da nose crnjinu?

    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Piink.Ladyy Pet Jul 04, 2008 12:01 pm

    Moj deda je umro pre nesto manje od 6 meseci,ja i sestra smo nosile crnjinu na sahrani,dan posle..i kad smo mu davali pomen 40 dana.
    Neki kazu da to nije uredu,da bi trebale minimum 6 meseci da nosimo.
    Sta vi mislite,kakva su vasa iskustva?
    I ovako je vrucina,ako budem nosila crninu,ima da me zvekne suncanica..
    Ja njega zalim u srcu,mislim da to nema veze sa odecom?
    bbabystorie
    bbabystorie
    Glavni moderator
    Glavni moderator


    Broj poruka : 4755
    Lokacija : tamo daleko
    Datum upisa : 11.04.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od bbabystorie Pet Jul 04, 2008 12:07 pm

    Ja mislim da se to samo jos kod nas radi,nosi crnina.Djecu treba postedeti toga,stariji ok,ali ja sam protiv crnine.Zalis srcem a ne garderobom.
    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Angel Pet Jul 04, 2008 12:16 pm

    Iskreno ja nisam nosila crninu kad mi je baba umrla..mama me je postedela rekla je da nemoraju da nose...samo je ona nosila..
    Ninaa
    Ninaa
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 2595
    Godina : 31
    Lokacija : Far Away..;)
    Datum upisa : 14.07.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Ninaa Pon Jul 14, 2008 11:10 pm

    Pa sad mislim da nije potrebno da deca a ni odrasli nose crninu!
    Crna roba po meni nista ne dokazuje!
    Dosta je da zalis osobu u svom srcu, a gardarobu nosi kakvu hoces!!
    smile_girl
    smile_girl
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 5052
    Godina : 30
    Lokacija : Gde snovi prelaze granicu...
    Datum upisa : 13.07.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od smile_girl Sre Jul 16, 2008 3:45 pm

    Zalost i osecanja nemaju veze sa bojom odece.Ako je tebi tesko zato sto si izgubio voljenu osobu ,neces to pokazati tako sto ces da se zavijes u crno.
    Meni je baka umrla kada sam imala sedam godina i nisam nosila uopste crninu.
    Moja mama mi nikada nije oblacila u crno,jer deca ne nose crninu.
    Angelsmiledoll
    Angelsmiledoll
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 1691
    Godina : 32
    Lokacija : Where are the angels...
    Datum upisa : 07.04.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Angelsmiledoll Pet Avg 08, 2008 2:33 am

    Uvek sam se pitala kakve veze ima da li ja zalim za nekom osobom ako obucem crninu ili ne...
    Jeste da je crnina simbol tuge,zalosti pa cak i smrti...ali nemam potrebu za tim,zalicu na svoj nacin...i preko odece niko nece znati kako se ja osecam,obukla se u crno ili ne..
    BlueFairy
    BlueFairy
    Uvek prisutan clan
    Uvek prisutan clan


    Broj poruka : 2376
    Godina : 29
    Lokacija : pusto ostrvo
    Datum upisa : 10.08.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od BlueFairy Ned Avg 10, 2008 5:00 pm

    Crnina samo na sahrani i mozda dan-dva posle. Nista vise. Ne bi trebale ne odrasle osobe...
    **jaca**
    **jaca**
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 359
    Godina : 28
    Lokacija : ub
    Datum upisa : 10.08.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od **jaca** Pon Avg 11, 2008 1:01 pm

    meni je deda umro pre nesto vise od 40 dana ja sam nosila crnjinu na sahrani i 2 dana posle sam skinula.ali ja licno mislim da crnjina ne moze da dokaze tugu i bol koji nosis u srcu.mada se po meni crnjina nosi da bih dokazali drugima da zalite da vas ne bi ogovarali kao e ovom umro deda pre 7 dana i on nosi belo ili tako nesto ali po meni to je nepotrebno jer je bitno sta ti osecas u srcu a da nosis mozes sta hoces.
    Gossip girl
    Gossip girl
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 1139
    Godina : 30
    Lokacija : Munze Konza
    Datum upisa : 06.05.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Gossip girl Uto Jan 06, 2009 11:54 am

    bbabystorie ::Ja mislim da se to samo jos kod nas radi,nosi crnina.Djecu treba postedeti toga,stariji ok,ali ja sam protiv crnine.Zalis srcem a ne garderobom.
    slazem se skroz
    Ika
    Ika
    Napredan clan
    Napredan clan


    Broj poruka : 88
    Godina : 29
    Lokacija : munze konza i bataja siti
    Datum upisa : 10.01.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Ika Sub Jan 10, 2009 9:06 pm

    ne narawno....zasto bi to su deca.......ajde ako ima 13....14 god...pa mozda...ali mladju...nema potrebe,...
    Milica_94
    Milica_94
    Aktivan clan
    Aktivan clan


    Broj poruka : 159
    Godina : 29
    Lokacija : Zemun
    Datum upisa : 15.01.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Milica_94 Pet Jan 16, 2009 12:59 am

    Mislim da crna odeca nije merilo patnje za nekom osobom....ako neko zeli da nosi 6 meseci crninu onda ok...ali nikoga ne treba primoravati na to...
    *TASHA*
    *TASHA*
    Aktivan clan
    Aktivan clan


    Broj poruka : 166
    Godina : 29
    Datum upisa : 29.07.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od *TASHA* Pet Jul 31, 2009 6:03 pm

    Covek se zali u srcu i dusi!!!!!!! sasvim je okej nositi na sahrani i na 40 dana. inace..... to je za starije...
    Leena Aya Wolff
    Leena Aya Wolff
    Napredan clan
    Napredan clan


    Broj poruka : 80
    Godina : 30
    Lokacija : Over the hills and far away
    Datum upisa : 21.07.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Leena Aya Wolff Sre Avg 05, 2009 3:43 pm

    Ako tebi ne odgovara da nosis crninu,nemoj...to nema veze sa smrcu tvog dede.

    Ja nosim crninu i kad mi neko ne umre....sasvim svejedno....nosim i sarene stvari...
    BlueFairy
    BlueFairy
    Uvek prisutan clan
    Uvek prisutan clan


    Broj poruka : 2376
    Godina : 29
    Lokacija : pusto ostrvo
    Datum upisa : 10.08.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od BlueFairy Pon Avg 10, 2009 7:57 pm

    moja baba je lepo rekla: "Crninom nikog ne mozes da ozivis"
    avatar
    SEPULTURA
    Muzicki urednik
    Muzicki urednik


    Broj poruka : 1866
    Godina : 32
    Datum upisa : 10.01.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od SEPULTURA Uto Avg 11, 2009 9:01 pm

    Ispadne ko da ja stalno nekog žalim,jer sam skoro stalno u crnini tako da je meni svejedno xexe xD Stvarno mi je to glupo zavlačiti se u crninu zato što je neko umro i plakati za njim.Ja mislim da baš taj dan treba da se pije i jede i veseli i veselo da se oblači i da se sluša neka vesela muzika da bi pokojnik otišao na onaj svet što lepše.Deluje bolesno al zar ne bi bilo lepo tako.Kad vidim one babe u crnini što plaču na grobu smuči mi se ceo život.
    ^^CaCa^95^^
    ^^CaCa^95^^
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 288
    Godina : 28
    Datum upisa : 24.06.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od ^^CaCa^95^^ Sre Avg 12, 2009 5:19 pm

    SEPULTURA :: Stvarno mi je to glupo zavlačiti se u crninu zato što je neko umro i plakati za njim.Ja mislim da baš taj dan treba da se pije i jede i veseli i veselo da se oblači i da se sluša neka vesela muzika da bi pokojnik otišao na onaj svet što lepše.Deluje bolesno al zar ne bi bilo lepo tako.Kad vidim one babe u crnini što plaču na grobu smuči mi se ceo život.

    OoO potpiisujem!!ili onaj obicaj doneshenja hrane na groblje,ou maj Gad..:S
    Kada je meni umro deda i inache tada sam stln nosila crno,ali owak'
    ko se tako ne oblaci msm da je gloopo da se obuce u crno zbog necije smrti...
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Piink.Ladyy Sre Avg 12, 2009 9:33 pm

    sep,da ali nažalost kad bi mi pevali,pili i veselili se u 21.veku kad neko umre,bili bi proglašeni ludim.To je takav običaj..Mada,glupo totalno zvuči..meni kad neko drag umre,nemogu pevati jbt..niti veseliti se..ono e igram kolo jbt.. plačem.. šta drugo nego plakati i kukati..jeste da bi ta osoba lepše otišla na onaj svet..ali postoji to nešto što je jače od nas u nama.
    I slažem se za to donošenje hrane na groblje..kao i kad babe donose hranu,pa jedu sa groba..e to mi je fuj..ali maksimalno.
    takođe sam kada je moj deda sahranjen nosila taj dan crnjinu,i kad smo mu davali 40 dana pomen.I naravno kad neko ovako umre,komsija ili sl.nosim crninu na dan sahrane,kad dodjem kuci presvučem se.. i to je to.
    Tasha'94
    Tasha'94
    Aktivan clan
    Aktivan clan


    Broj poruka : 166
    Godina : 30
    Lokacija : -Over The Rainbow-
    Datum upisa : 17.08.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Tasha'94 Uto Avg 18, 2009 12:23 pm

    Mislim da su sve gluposti koji je nas narod smislio.
    Kada nam neko jako bitan umre, mi tugujemo... logicno.
    Ali ne znaci da to ne radimo ako se ne oblacimo u crno, pa to nema ama bas nikakve veze sa odecom!
    Isto tako i za hranu! Najvise mrzim kada vidim da ljudi idu na groblje, nose pecenje, salate, sednu tamo, nazderu se,napiju... Ili jos bolje sto vi kazete, kad ostave svu tu hranu tamo. Kao da ce pokojnik to pojesti...
    Mrzim takve postupke, stvarno.... Al sta ces, nas narod je cudo..
    !rry
    !rry
    Novi član
    Novi član


    Broj poruka : 7
    Godina : 27
    Lokacija : In my w0rld
    Datum upisa : 25.08.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od !rry Uto Avg 25, 2009 4:05 pm

    Nikad d0 sad nisam n0sila crninu,ni za kim...Mislim mi sm0 j0sh djeca,a crnina nece wrwtiti nik0ga,d0w0ljn0 je da nek0g zalish u srce,ne treba ti crna 0djecha Sad
    avatar
    Millie
    Novi član
    Novi član


    Broj poruka : 20
    Godina : 28
    Datum upisa : 13.09.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Millie Ned Sep 13, 2009 1:17 am

    ne od glave do pete....ali mi je ponekad neophodna,jer tako dobro stoji(skoro) svakom---...
    ** barbie brown**
    ** barbie brown**
    Napredan clan
    Napredan clan


    Broj poruka : 56
    Godina : 29
    Datum upisa : 15.11.2009

    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od ** barbie brown** Ned Nov 15, 2009 11:33 pm

    pa za sahranu... i 1-2 dana posle da... ali nako0n toga... msm da ne treba ipak smo mi deca... Da li deca treba da nose crnjinu? 885944

    Sponsored content


    Da li deca treba da nose crnjinu? Empty Re: Da li deca treba da nose crnjinu?

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Čet Maj 02, 2024 12:34 am