FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


    Svetlana Ceca Raznatovic

    Gossip girl
    Gossip girl
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 1139
    Godina : 30
    Lokacija : Munze Konza
    Datum upisa : 06.05.2008

    Svetlana Ceca Raznatovic Empty Svetlana Ceca Raznatovic

    Počalji od Gossip girl Uto Avg 04, 2009 2:07 am

    SVETLANA CECA RAŽNJATOVIĆ (1973.-)


    Ceca je rodjena 14. juna 1973. godine u Prokuplju. Sa pet godina zapevala je na skolskoj priredbi, a sa 14 snimila prvu plocu. Ceca je istovremeno isla na koncertne turneje i u skolu. Uvece je pevala, a preko dana spremala predmete za Veterinarsku skolu.

    Ulaskom u pubertet zelela sam da postanem zena. Nikad nisam bila devojcica, niti sam se tako ponasala, niti sam zelela tako da izgledam- seca se Ceca.

    Posle ploce To, Mile, to, koja joj je donela velike pare i definitivnu slavu, bilo je jasno da Svetlana Velickovic mora da predje u Beograd. Nameravala je da peva, ali i da studira na Fakultetu dramskih umetnosti, da jednog dana postane glumica. Doselila se u kucu Mirka Kodica, koji ju je sa suprugom Vesnom ucio da se sminka i da se ponasa na sceni.

    Odlucila je da u inostranstvu zaradi pare za beogradski stan. Pauza od samo pet meseci, u vreme rata i raspada SFRJ, donela je Svetlani Velickovic veliko razocaranje. Optuzena je od dela svoje publike i nekih kolega da je pobegla u svet i da po Evropi peva muslimanima.

    Bila sam strasno razocarana, jer sam iznenada upoznala jednu mracnu stranu zivota. Punu lazi, ljubomore i besa. Ja nisam pobegla u svet., Odgovorila sam na sav glas: "Nek se zna - Ceca Velickovic je bila Srpkinja, i dalje je Srpkinja!" - rekla je prvom prilikom na jednom koncertu pred Srbima u Nemackoj.

    Od te tuzne 1992. do kraja 1993. Ceca nije nista snimala. Htela je da slozi zivotne kockice i uzme sudbinu u svoje ruke. Vratila se u prestonicu. Postala je Beogradjanka sa sopstvenim stanom i pocela saradnju sa Marinom Tucakovic i Futom Radulovicem. Oni su joj podarili pesmu Kukavica, koju Vesna Zmijanac nije htela da peva, a PGP nije hteo da snimi. Svetlana Velickovic je za Jugokomerc uradila plocu Kukavica i prodala je u 300.000 primeraka. Bio je to njen potpun trijumf.

    I onda je u Erdutu srela Arkana. Dobila je od njega na poklon brilijantski prsten iz Juzne Afrike. Uradila je film Kostana, dva nova albuma, i seriju koncerata koji su licili na urnebes. Uz pomoc Arkana, koji je bio i sminker, i garderober, i reziser, Ceca je postala muzicki idol mladih i seksualni simbol Srba. Na ovim koncertima Ceca je postala diva.

    Njihovu tajnu ljubav i vencanje oglasio je nezaobilazni Milovan Ilic u svojoj Minimaksoviziji, kada je u prvom minutu Nove 1995. godine rekao: "Ceca i Arkan vencace se 19. februara 1995. godine!"

    I Zeljko Raznatovic je napravio svadbu po svom ukusu - da se pamti: "Jer se Ceca pre nikada nije udavala!


    Cecino iskustvo - Diskografija

    *Cvetak Zanovetak ® 1988.
    * Ludo srce ® 1989.
    * To, Miki ® 1990
    * Babaroga ® 1991.
    *Šta je to u tvojim venama ® 1993.
    * Ja još spavam u tvojoj majici ® 1994.
    * Fatalna ljubav ® 1995
    * Emotivna luda ® 1996.
    * Maskarada ® 1998
    * Ceca 2000 ® 2000
    * Hitovi 1 ® 2001.
    *Hitovi 2 ® 2001.
    * Decenija ® 2001
    *Gore od ljubavi ® 2004.
    *Idealno losa ® 2006.

      Sada je Pon Maj 20, 2024 7:16 am