FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


+12
Ora
Ninaa
Angelsmiledoll
Lollipop
smile_girl
bbabystorie
Maria93
dovLa_
Princess
Ikac&Njanja
Piink.Ladyy
Deliverance
16 posters

    Kako biste slepom coveku opisali boje?

    avatar
    Maria93
    Banovan član
    Banovan član


    Broj poruka : 154
    Godina : 30
    Datum upisa : 30.09.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Maria93 Uto Okt 21, 2008 8:59 pm

    Iceland_girl ::On bi oči mogao i da napipa.. da zaključi kakvog su oblika,ako ništa više Wink
    i to je jedan veliki podatak za njega..
    recimo,ja sam išla u razred sa skroz slepom devojčicom ..meni kao i celom razredu je bio haos u glavi na likovnom,kada nastavnica spominje boje..ona jadna spusti glavu .-..imali smo jako bezobrazne dečake u razredu,ali niko ..nikO! joj se nije smejao,svi smo joj pomagali da se ne oseća kao uljez.
    DovLa_ ti tako govoriš jer je tebi obezbeđen vid Wink a zanima me kakav bi bio da ništa ne vidiš ..i to nije blam,to je sudbina,tzv nesreća.


    Kako si isla sa slepom devojcicom u razred?Oni ne mogu da idu u obicnu skolu zato sto ne mogu da uce na taj nacin
    Piink.Ladyy
    Piink.Ladyy
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 6762
    Godina : 29
    Lokacija : U penziji
    Datum upisa : 05.04.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Piink.Ladyy Uto Okt 21, 2008 9:03 pm

    Lepo ..njeni roditelji nisu dali da je prebace u Bg..jer nije bilo u blizini škola za takve..
    ona je imala svoju mašinu,i normalno je pisala na času kao mi,samo što je njihovo pismo svo u nekim tačkicama Wink
    i napipa te tačkice,tačno je znala svako slovo kako ide na tamo njenom pismu Wink
    Deliverance
    Deliverance
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 1815
    Lokacija : Out of the silent planet...
    Datum upisa : 15.07.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Deliverance Sub Okt 25, 2008 4:02 pm

    Da,to je cuvena Brajova azbuka...
    Lollipop
    Lollipop
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 2804
    Datum upisa : 31.03.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Lollipop Pet Okt 31, 2008 5:50 pm

    crvena-toplota,vatra (uz to bih donela nesto vruce)
    plava-hladno (kocka leda)
    zuta-toplina sunca na licu
    Zelena-Miris proleca
    Bela-nevnino,nezno
    .
    .
    .
    .
    .
    Uz to neke boje bih mogla da mu prikazem muzikom postoje vedri tonovi,sumorni,tamni...
    Dok on/ona slusa melodiju... Vi pokusate da mu objasnite.

    Jako dobra tema. Mnogo "materijala" za razmisljanje. Wink
    Angelsmiledoll
    Angelsmiledoll
    Moderator
    Moderator


    Broj poruka : 1691
    Godina : 32
    Lokacija : Where are the angels...
    Datum upisa : 07.04.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Angelsmiledoll Pon Dec 08, 2008 7:33 pm

    Crvenu bih mu opisala kao toplinu kad ga zagrli osoba koja ga voli,zutu blistavu i svezu poput smeha koji cuje,crnu kao mir,tisinu,praznocu i njegov 'pogled',belu kao potpunu suprotnost od crne,plavu kao nebo i more nesto osvezavajuce kao voda...
    Ninaa
    Ninaa
    VIP clan
    VIP clan


    Broj poruka : 2595
    Godina : 31
    Lokacija : Far Away..;)
    Datum upisa : 14.07.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Ninaa Pon Dec 08, 2008 7:52 pm

    jaoj, stvarno neznam kako bih to izvela.. !!!
    Ora
    Ora
    Novi član
    Novi član


    Broj poruka : 39
    Godina : 32
    Datum upisa : 07.01.2009

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Ora Pet Jan 09, 2009 2:59 pm

    mislim da je nemoguce to izvesti. Isto kao i ukus necega. Mozes samo da poredis sa nekim ukusom, ne mozes da opises recima. Boju moras da vidis da bi znao kakva je...
    Gossip girl
    Gossip girl
    Administrator
    Administrator


    Broj poruka : 1139
    Godina : 30
    Lokacija : Munze Konza
    Datum upisa : 06.05.2008

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Gossip girl Pet Jan 09, 2009 3:28 pm

    nzm stwarno...bilo bi tesko posto ne mogu da uporedim ni sa jednom drugom bojom..znala bi samo crnu posto to widi i mozda belu kako "zamisli suprotno od owoga sto trenutno widis "  za ostale boje stwarno nzm
    ^^CaCa^95^^
    ^^CaCa^95^^
    Super aktivan clan
    Super aktivan clan


    Broj poruka : 288
    Godina : 28
    Datum upisa : 24.06.2009

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od ^^CaCa^95^^ Pon Jul 06, 2009 5:36 pm

    dovLa_ ::sto bi mu ja objasnjavao boje...ko mu je kriv sto je corav...a i otkud znas da je slepcima crno pred ocima? mozda je i belo ili sivo ili roze :D ...ne mora da znaci...

    Bash si ,ono...Jbt pomisli samo kako je njima loshe zbog toga...A
    onda imatakwih poput tebe,jaoo,necu da se swadjam...-.-
    A kako im bi opisala??Recimo neshto shto shto je lepo u ziowtu,objasnila bi im da je to
    nekako swetlo ....haha,jao,ala loopam...a nzmmm...Sad
    Tasha'94
    Tasha'94
    Aktivan clan
    Aktivan clan


    Broj poruka : 166
    Godina : 30
    Lokacija : -Over The Rainbow-
    Datum upisa : 17.08.2009

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Tasha'94 Uto Avg 18, 2009 2:29 pm

    Boje predstavljaju radost, srecu, svetlost, originalnost, kreativnost.
    Ima puno boja. I svaka od njih je lepa na svoj nacin. Boje nas okruzuju. Sve je u boji. I mi takodje.
    Mada, ima i onih boja koje su tamne, mracne... Ali ne treba obracati paznju na njih, jer ima mnogo svetlijih, lepsih boja koje nas, ponavljam, okruzuju...

    Hmm, to bi tako nekako izgledalo. Drugacije, ne znam kako da opisem, stvarno.
    Mada, ovo sto sam napisala, imalo bi jaci efekat da se kaze, i onda..mislim da bi u stvari to i bilo kolko-tolko dobro objasnjenje. (:
    istrazitelj
    istrazitelj
    Napredan clan
    Napredan clan


    Broj poruka : 62
    Godina : 42
    Datum upisa : 03.12.2009

    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od istrazitelj Sub Dec 05, 2009 8:41 pm

    gresite puno slepom netreba da objasnis on to vidi ne ocima on vidi dusom,mismo slepi pored ociju mismo slepci u noci koji nevidimo ono sto je ispred nos progledacemo kad nasa dusa dobi je oci i tad mocicemo da kazemo da nismo slepci u noci do tad jesmo,jasam mogu reci poceo neke stvari da gledam drugim ocima ali te oci imaju svoju cenu imaju cudno stanje kome razume znace nasta mislim

    Sponsored content


    Kako biste slepom coveku opisali boje? - Page 2 Empty Re: Kako biste slepom coveku opisali boje?

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Uto Maj 14, 2024 3:17 pm