Lokacija : Munze Konza
    Datum upisa : 06.05.2008

"Orlovi" idu na Svetsko prvenstvo! Empty "Orlovi" idu na Svetsko prvenstvo!

Počalji od Gossip girl Sub Okt 10, 2009 11:58 pm

Reprezentacija Srbije se plasirala na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine i to u velikom stilu! "Orlovi" su na prepunoj Marakani savladali Rumuniju sa 5:0, a strelci su bili Žigić, Pantelić, Kuzmanović i Jovanović (dva gola).

Utakmica na stadionu Crvene zvezde počela nakon minuta ćutanja kojim je odana pošta Brisu Tatonu. Sastav Srbije se nije mnogo menjao u odnosu na meč sa Francuskom - nedovoljno opravljenog Ivana Obradovića zamenio je Aleksandar Kolarov.

"Orlovi" idu na Svetsko prvenstvo! Zigav.th

Veliki korak ka Južnoj Africi je mogao da bude napravljen već u prvom minutu kada je posle gužve u šesnaestercu golmana Komana sa distance nove kopačke oprobao Dejan Stanković. Pritisak sa samog starta je nastavljen i u narednih 20-ak minuta i doneo nekoliko dobrih prilika za Srbiju.
    "Orlovi" su za razliku od meča sa Francuskom igrali opušteno i tečno, vezni red je sjajno funkcionisao, a prodori po boku su pravili puno problema zbunjenim Rumunima. Ipak, prednost tada nije stečena iako je Marko Pantelić tri puta bio na praktično samo centimetar od gola. U 6. minutu je uleteo u kazneni prostor i sapleo se na loptu, nešto kasnije je bio za malo prekratak na drugoj stativi posle odličnog centaršuta Jovanovića, a u 19. minutu nije stigao da skrene neprecizan udarac pomalo neodlučnog Krasića sa peterca u mrežu.

"Orlovi" idu na Svetsko prvenstvo! Zigicx.th

Pet minuta kasnije Rumunija je nekako uspela da se otrese pritiska, a do tada su njeni igrači samo dva puta bili u centru pažnje - jednom zbog izborenog kornera, a drugi put zbog udarca tradicionalno prgavog Mutua, koji je raskrvario Nemanju Vidića. Mutu je ubrzo bio i najbliži pogotku - šutirao je iz slobodnjaka sa 20 metara, Stojković je krenuo u pogrešnu stranu, ali je lopta, srećom, prošla pored stative.
    U periodu nešto bolje, ali i mnogo grublje igre gostiju (dobili četiri žuta kartona za pet minuta), Srbija je stigla do prednosti. Krasić je izveo korner sa leve strane, a Nikola Žigić je potvrdio golgetersku formu sjajno skrenuvši loptu u mrežu - 1:0 u 37. minutu!

Raspoloženi izabranici Radomira Antića su se potrudili da i na startu drugog poluvremena pritisnu rivale. Prvo uzbuđenje je viđeno već posle 120 sekundi igre nastavka, dobrog centaršuta iz prve Kolarova i lopte po zemlji koju je sa noge Žigiću skinuo Kivu. Kapiten Rumunije je imao još posla u naredna tri-četiri minuta, ali nije mogao ništa u 50. kada je Miloš Krasić osvojio loptu i lepo spoljnom uposlio Marka Pantelića. Fudbaler Ajaksa je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu i postavio 2:0!
    Već u 68. minutu je rezultat mogao da bude i 3:0, a Krasić je osim dve asistencije mogao da pored svog imena upiše i gol. Lane Jovanović je u svom stilu proleteo po levoj strani, možda i nepotrebno povukao ka gol crti, a onda lepo potkopao loptu i poslao je na drugu stranu paralelno sa gol crtom. Tamo je čekao Krasić, ali je loše zahvatio u padu glavom i nije uspeo da je provuče između defanzivaca i stative.
    Ipak, sledeće prebacivanje sjajnog Jovanovića na drugu stranu prethodilo je pogotku. U 77. minutu na loptu je natrčao Marko Pantelić, koji je iz prve poslao povratnu tačno na nogu Zdravku Kuzmanoviću. Fudbaler Štutgarta je sjajno reagovao i zakucao loptu pod prečku - 3:0!
    Potpuno demoralisani Rumuni ostali su sa igračem manje nakon isključenja Kivua, posle nove grubosti u vazdušnim duelima, a da ni tu ne bude sve gotovo pobrinuo se Jovanović. Popularni Lane je fantastičnu partiju u finišu krunisao sa dva precizna udarca za kompletiranje "petarde" i pečat na prvu vizu Srbije pod tim imenom za Mondijale. U trenutku kada je sudija odsvirao kraj "orlovi" su i zvanično obezbedili prvo mesto u grupi 7 i direktan plasman na SP, pa su mečevi Francuske sa Farskim Ostrvima i gostovanje Litvaniji u poslednjem kolu, 14. oktobra potpuno nebitni.
    Na redu je slavlje na trgovima i iščekivanje puta u Afriku gde je zadatak mnogo teži. Bravo "orlovi" i srećno!

Izwor: Blic

Poslednji izmenio Gossip girl dana Sub Okt 10, 2009 11:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    Gossip girl
    Gossip girl

Godina : 30

"Orlovi" idu na Svetsko prvenstvo! Empty Re: "Orlovi" idu na Svetsko prvenstvo!

Počalji od Gossip girl Sub Okt 10, 2009 11:59 pm

Jovanović: Sada mogu da idem u penziju
    Selektor Radomir Antić je tek u samom finišu nabacio osmeh na lice.
    "Prezadovoljan sam. Narod je ovo zaslužio. Mislim da smo na pravi način ozvaničili naš kvalitet. I pre utakmice sam želeo da pošaljemo lepu sliku svetu. Srbija je pobedila, Srbija je velika i nije ovde samo u pitanju plasman na Svetsko prvenstvo", rekao je čovek koji je preporodio reprezentaciju Srbije i odnos prema nacionalnom dresu, kako igrača tako i navijača.
    Antić je dodao da je stručni štab sve vreme gledao unapred, ne samo na kvalifikacije i da to pokazuje i broj mladih igrača koji su na njegovom spisku.
    Jedan od najstarijih, kapiten Dejan Stanković se zahvalio navijačima i svima koji su učestvovali u velikom uspehu Srbije.
    "Ja sam najsrećniji čovek ovde. Hvala svima, čestitam selektoru što nas je ispravio, što nam je dao moć da igramo ovakav fudbal", rekao je presrećni kapiten Dejan Stanković.
    Dvostruki strelac Milan Jovanović je rekao da je ovo njegov najsrećniji dan u životu.
    "Presrećan sam što sam deo ovog tima, koji je pre kraja kvalifikacija uspeo da se plasira. Golovi su došli kao posledica fenomenalne igre cele ekipe. Bilo je najteže otvoriti meč i stići do 2:0, a onda je sve bila egzibicija", rekao je Jovanović, koji je dodao da je na ovo čekao celu karijeru.