FUN

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

:)


    Pronašao 50 poslova u 50 država za 50 nedelja

    Angel
    Angel
    Urednik zanimljivosti
    Urednik zanimljivosti


    Broj poruka : 4464
    Datum upisa : 04.04.2008

    Pronašao 50 poslova u 50 država za 50 nedelja Empty Pronašao 50 poslova u 50 država za 50 nedelja

    Počalji od Angel Čet Okt 15, 2009 8:15 pm

    Iako je do nedavno bio i bez posla i bez krova nad glavom, Amerikanac Den Sediki je uspeo da dobije 50 poslova u 50 različitih država za samo 50 nedelja, javlja "Telegraf".

    Bivši ekonomski analitičar shvatio je da je napravio dug od 150.000 dolara kako bi završio dodatne studije iz oblasti ekonomije. Sediki je u to vreme bio očajan - bez posla i krova nad glavom. Čak su ga i roditelji slali na grupnu terapiju kako bi pronašao posao.
    Jednog dana je odlučio da dokaže svima da je moguće zaposliti se u vreme krize i svima rekao da će isprobati što više poslova za godinu dana. Den je 50 nedelja radio najrazličitije poslove – hvatao je jastoge, dirigovao džez orkestrom, prezentovao vremensku prognozu na televiziji, planirao venčanja u Las Vegasu... Sada se, pak, sprema da napiše knjigu o njegovim neverovatnim iskustvima.
    "Ponekad nisam mogao sebi ni hranu da priuštim. Onda sam rekao sebi što je dosta, dosta je", objašnjava Sediki i dodaje da je zatim odlučio da se u svakom državi oproba u poslovima po kojima je najpoznatija.
    Tako je, na primer, postao koordinator venčanja u Las Vegasu i pripremio dve ceremonije, da bi potom otišao u Nju Orleans i postao muzički koordinator u jednom džez orkestru.
    "Na početku su vlasnici kompanija bili sumnjičavi. Mislili su da nisam dovoljno stručan, ali bi ih ubrzo uverio u suprotno. Sada su svi, pa čak i moji roditelji, zadovoljni mojom odlukom da krenem na ovaj put i oprobam se u najrazličitijim poslovima", zaključuje Den i ističe da na osnovu stečenog iskustva sada zna čime želi da se bavi, ali i čemu se više nikada ne bi posvetio.
    "Bio sam barmen u Luizijani i to mi je najomiljeniji posao. Najmanje sam bio zadovoljan sobom kada sam hvatao jastoge. Nisam imao pojma da bolujem od morske bolesti, a i da jastozi tako jako štipaju", rekao je Den.
    On je dodao da bi najviše voleo da bude nutricionista. Taj posao je radio punih sedam dana u Misisipiju gde je, kako je rekao, stekao životno iskustvo budući da u toj američkoj državi ima najviše gojaznih ljudi.

      Sada je Ned Maj 12, 2024 12:07 pm